Slimību profilakses un statistikas centrs ir sagatovis karti, kurā varam izsekot, kuros reģionos cilvēki ir inficēti ar COVID-19.
“👉SPKC ir sagatavojis statistikas datu atspoguļojumu par Latvijā apstiprināto COVID – 19 saslimšanas gadījumu skaitu.
✅Pieaugot gadījumu skaitam, dati tiks publicēti Latvijas novadu sadalījumā. Sīkāk datus šobrīd nevar atspoguļot, lai pasargātu konkrētu pacientu no sensitīvo datu izpaušanas.
ℹ️Atgādinām, ka lielākajā daļā no vietām, kur tiek fiksēta NMPD brigādes ierašanās spectērpos, analīžu rezultāti ir negatīvi (no 666 izmeklējumiem 26 ir pozitīvi).”

Slimību profilakses un kontroles centrs turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa (COVID-19) izraisīto uzliesmojumu.
Kopumā pasaulē no 2019. gada 31. decembra līdz 2020. gada 12. martam ziņots par 133860 laboratoriski apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem, ko raisīja jauns koronavīruss (COVID-19). 4967 pacienti ar nopietnām blakusslimībām ir miruši.
Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss, kura rezervuārs dabā ir cibetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi.
Neskatoties uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta aicinājumu, tas aizvien saņem zvanus no iedzīvotajiem, kuri neatbilst gadījuma definīcijai, proti, viņiem vai nu nav Covid-19 simptomi vai arī viņi nav atgriezušies no reģioniem, uz kuriem ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi.
Paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums un aizdusa ir slimības Covid-19 galvenie saslimšanas simptomi. Ja pēdējo 14 dienu laikā cilvēks ir apmeklējis kādu no slimības skartajām vietām, kā, piemēram, Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itālijas ziemeļu reģionus, un parādās kāds no simptomiem, ārsti iesaka nedoties ārpus mājas, bet nekavējoties zvanīt uz 112, 113 vai savam ģimenes ārstam.
Tas, cik ļoti liela ir iespēja inficēties ar Covid-19, atkarīgs no katra cilvēka aizsargspējām, vecuma grupas un slimības vēstures. Vīruss visbīstamākais ir cilvēkiem, kas vecāki par 60 gadiem un kuri jau cieš no citām slimībām.
Veselam cilvēkam sejas maska nav nepieciešama – tās ir domātas inficētiem cilvēkiem, lai neaplipinātu citus. Ja, piemēram, cilvēks lido lidmašīnā mājup no slimības skartajiem reģioniem, tad gan būtu ieteicams masku lietot.
Lai sevi pasargātu no inficēšanās, jāievēro personīgās higiēnas pamatelements – regulāri jāmazgā rokas, it īpaši pēc publisku pasākumu apmeklēšanas. Tāpat ārsti iesaka izvairīties no ceļošanas uz vīrusu skartajām vietām.