Vai pēc darba dienas jums sāp mugura, spranda vai muguras lejasdaļa? Tad šis raksts ir domāts jums. Parādīsim jums 8 vienkāršus vingrinājumus, kas palīdzēs mazināt sāpes un spriedzi sprandā, kaklā, mugurā un rokās.
Ja limfa cilvēka organismā cirkulē palēnināti, var parādīties šādi simptomi: enerģijas trūkums, nogurums, miega traucējumi. Cilvēks vairs nav tik aktīvs kā iepriekš, uzkāpt trešajā stāvā ir liels izaicinājums. Tas viss norāda uz novājinātu imūnsistēmu. Limfas cirkulācija ir traucēta, mūsu organisma audi netiek pietiekoši bagātināti ar šķidrumu, kas izraisa arī ādas stāvokļa pasliktināšanos. Parādās tādas kaites kā maisiņi zem acīm, mazās grumbiņas, pumpas un citi ādas virsmas nelīdzenumi, kā arī celulīts.
Lasi arī: Vecmāmiņas noslēpums – kāpēc agrāk visi lietoja cūku taukus un mazāk slimoja
Ja daudz laika pavadiet pie datora, vai telefonā, tad sāpes kaklā, mugurā un rokās var kļūt par jūsu pastāvīgu pavadoni. Mazkustīgs dzīvesveids ir kaitīgs veselībai, jo muskuļi kļūst stīvi, parādās nejūtīguma un tirpšanas sajūta.
Vingrinājumi, kas mazina sāpes un spriedzi kaklā, mugurā un rokās
Mēs izvēlējāmies vienkāršus vingrinājumus, kas mazina sāpes un spriedzi kaklā, mugurā un rokās.
Kakls un pleci
Mazkustīgs darbs pie datora vai gari braucieni ar riteni provocē kakla un plecu joslas sasprindzinājumu. Rezultāts ir sāpes muskuļos, saitēs un kaulos. Tā ir nopietna problēma: pagājušajā gadā tikai Apvienotajā Karalistē kakla sāpju dēļ slimības lapu atvēra 30 miljoni cilvēku.
Nervu un asinsvadu saspiešanas dēļ kakla rajonā rodas spriedze vai sāp galva. No visām problēmām var izvairīties, jums jāpiespiež sevi izkāpt no krēsla un veikt pāris vienkāršus vingrinājumus.

Kakla un plecu joslas stiepšana. Novietojiet vienu roku uz durvju ailes, nolaidiet galvu un izstiepiet zodu pret pretējo plecu. Veiciet 10 atkārtojumus. Nevajag pārmērus pieūlēties: jums vajadzētu sajust patīkamu siltumu muskuļos. Pēc tam atkārtojiet vingrinājumu ar otru roku.

Sāpju mazināšana un stresa mazināšana. Ar pakausi pieskaries sienai tā, lai papēži ir 10 cm attālumā no durvju ailas. Neuzraujiet uz augšu plecus. Paceliet rokas uz sāniem un veiciet 10 pacēlienus. Šī vingrinājuma laikā rokām vajadzētu pieskarties sienai.

Plaukstas
Nepareiza datorpeles turēšana vai klaviatūras nepareiza pozīcija, kā arī ieradums nepārtraukti rokā turēt viedtālruni, var izraisīt roku tirpšanu plaukstas locītavā. Ja ignorējiet simptomus, tas var radīt plaukstas locītavas nervu iekaisumu. Ir vingrinājumi, kas mazina stresu un novērš slimības attīstību.

Variants sliņķiem. Šim vingrinājumam nepieciešamas divas bumbiņas vai priekšmets, ko var plaukstā saspiest. Ir iespējams iegādāties speciālus plaukstu trenažierus. Ik pa laikam pavingrieniet plaukstas un pasargājiet sevi no iekaisuma.
Plaukstu iesildīšana. Satveriet plaukstas locītavu un veiciet vismaz 10 apļveida kustības. Atkārtojiet vingrinājumu ar otru roku.

Pirkstu stiepšana. Saāķējiet kopā abus rādītājpirkstus un katru velciet uz savu pusi (tikai bez ārkārtīgi lielas piepūles).

Jostas vieta un sēžamvieta
Sāpes muguras lejasdaļā un smagums kājās nenozīmē, ka jūs novecojat. Varbūt jums ir sēdošs darbs, bet fiziskām aktivitātēm nav laika. Sēdēšana vairākas stundas no vietas var izraisīt sēžas nerva saspiešanu, sāpes sēžamvietā un muguras lejasdaļā.
Ārsti saka, ka mazkustīgs dzīvesveids var izraisīt celulīta parādīšanos. Lai izvairītos no nopietnas kaites un ādas kosmētisko defektu rašanās, jums jāveic vienkārši stiepšanās vingrinājumi. Tie uzlabos asinsriti un nodrošinās veselību un skaistumu.

Vingrinājums, ko var veikt darbā. Sēdiet uz krēsla malas un izstiepiet vienu kāju uz priekšu. Lēnām nolieciet ķermeni kājas virzienā. Nepārspīlējiet: jums nevajadzētu sajust sāpes un spriedzi. Veiciet 5-10 atkārtojumus un veiciet to pašu vingrinājumu ar otru kāju. Šis izstiepums palīdzēs mazināt spriedzi muguras lejasdaļā, muskuļos un atslābinās sprandu.

Vingrinājums mājās. Apgulieties uz muguras un zem galvas nolieciet spilvenu vai sarullētu dvieli. Salieciet labo kāju un novietojiet uz tās kreiso pēdu. Kreisās kājas pēdai vajadzētu brīvi gulēt uz labās kājas stilba tuvu pie ceļgala. Ar rokām satveriet labo augšstilbu un velciet to pret sevi. Ja jūs nevarat satvert augšstilbu ar rokām, izmantojiet dvieli. Sēžamvietai jāpaliek pie zemes un mēģiniet noturēties 20-30 sekundes.
Avots: zeltene.eu